zaker
22 مرداد 1401 - 17:31

رفع مشکلات شرکت‌های پیمانکاری راهی برای توسعه عمرانی در خراسان جنوبی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: ظرفیت کاملی از شرکت‌های پیمانکاری در استان برای اجرای پروژه‌های عمرانی و زیرساختی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، علیرضا عباس‌زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی امروز در جلسه دیدار استاندار با انبوه‌سازان اظهارداشت: در کنار مجموعه‌هایی مانند سرمایه‌گذاران و مجموعه‌های تولیدی استان که بحث اشتغال را دنبال می‌کنند، به موازات اینها مجموعه پیمانکاران عمرانی نیز فعالیت داشته و این موضوع را دنبال کرده و می‌کنند.

وی تصریح کرد: پیمانکاران در حوزه‌های مختلف ساختمانی، عمرانی، منابع طبیعی و غیره در واقع مجریان این پروژه‌ها بوده و بازوی اجرایی  و عملیاتی دولت در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی محسوب می‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه اجرای همه طرح‌های توسعه‌ای و زیرساختی و عمرانی استان توسط پیمانکاران صورت می‌پذیرد، افزود: تخصص، توان، دقت و تعهد در اجرای برنامه‌های توسعه‌ای استان توسط پیمانکاران فعال در حوزه‌های مختلف وجود داشته بنابراین جزو سرمایه‌های بزرگ و همیاران نزدیک دولت هستند.

عباس‌زاده با بیان اینکه در سطح استان در مجموع ۹۱۴ شرکت انجمن پیمانکاران در شاخه‌های مختلف فعالیت دارند، یادآور شد: این ظرفیت بسیار خوبی بوده که در طول سالیان سال با آموزش نیروهای خبره و تلاش شرکت‌های پیمانکار در استان به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت کاملی در شرکت‌های پیمانکار استان برای اجرای پروژه‌ها در سطح استان وجود دارد و علاوه بر آن شرکت‌های پیمانکار استان در اجرای پروژه‌های استان‌های همجوار نیز کمک می‌کنند، افزود: توان فنی و اجرایی در شرکت‌های پیمانکار استان وجود دارد و باید تلاش کنیم تا با رفع مشکلات پیش روی این شرکت‌ها که سبب ارتقای پروژه‌های عمرانی و زیرساختی از نظر مدت زمان اجرا، کیفیت و قیمت تمام شده آنها می‌شود اقدام کنیم‌.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 577902