zaker
14 مرداد 1401 - 19:29

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در خلخال برگزار شد

اردبیل- ایرنا اجتماع بزرگ حسینیان خلخال عصر امروز جمعه با حضور هزاران نفر از عزاداران عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) این شهر برگزار شدـ

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در این آیین که به مناسبت هفتم محرم و بسته شدن آب به روی امام حسین (ع) و یاران با وفایش در صحرای کربلا در میدان شهر خلخال برگزار شد، عزاداران حسینی یک صدا ندای حسین حسین سرداده و عزاداری کردند.

در این مراسم امام جمعه خلخال با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری مراسم عزاداری اعلام کرد: فراهم کردن زمینه عزاداری هیئتهای مذهبی زیر یک پرچم وفاق جمعی را افزایش داده و پایه های وحدت در جامعه را محکم می کند.

حجت الاسلام کریم اسدی با یاآوری عزلداریهای مردم خلخال در سالهای بسیار دور افزود: مردم ولایی، مومن و متعهد این شهرستان به برکت وجود روحانیون وعلما همواره در زنده کردن و احیای ارزشهای دینی هم چون عزاداری ایام محرم پیش قدم بوده اند.

به دنبال نامگذاری هفتم محرم از سوی شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال در سال  ۱۳۹۱ امسال نیز برای هشتمین سال و تنها دو سال توقف سالهای ۹۹ و۱۴۰۰ باشکوهتر از همیشه برگزار شد.

حجت الاسلام صابر طهماسبی رییس اداره تبلیغات اسلامی خلخال در حاشیه این آیین در گفت و گو با ایرنا گفت : در برگزاری مراسم امروز که با حضور رییس شورای هیئات مذهبی کشور و میهمانانی از استان اردبیل و مناطق مختلف کشور برگزار شد، اعضای بیش از ۲۰۰ هیئت مذهبی مشارکت کردند.

فرماندار خلخال نیز بیان اینکه هشتمین اجتماع بزرگ حسینیان این شهرستان با استقبال گرم و پر شور عزاداران حسینی همراه بوده ، از برنامه ریزی برای ثبت ملی روز هفتم محرم به نام روز عزاداری مردم خلخال خبر داد.

اجتماع بزرگ حسینیان خلخال با همکاری واحد تولید صدا و سیما مرکز اردبیل بصورت زنده در این شبکه و چند شبکه ملی بصورت زنده پخش شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 537390