zaker
12 بهمن 1401 - 18:43

با وجود هجمه‌های دشمنان مردم پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند

دبیر ستاد اجرایی جشن های ایام الله دهه فجر استان قم گفت: با توجه به شرایطی که وجود دارد و هجمه‌های دشمنان علیه دین و آرمان‌های انقلاب اسلامی باید بر این موضوع تاکید کنیم که مردم پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حسن مالکی‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به شرایطی که وجود دارد و هجمه‌های دشمنان علیه دین و آرمان‌های انقلاب اسلامی باید بر این موضوع تاکید کنیم که مردم پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

وی افزود: برنامه های محوری ستاد دهه فجر از امروز آغاز شد که نخستین برنامه در حرم کریمه اهل بیت(س) با حضور نیروهای مسلح و مردم عزیز شهر قم برگزار شد که بعد از حضور در حرم مطهر به سمت بیت امام حرکت و سرود و هم وانی انجام و بیت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی گلباران شد.

دبیر ستاد اجرایی جشن های ایام الله دهه فجر استان قم بیان کرد: روز 13 بهمن ماه برنامه گلباران لاله ها در گلزار شهدای استان انجام می شود، شب بیست و دوم بهمن ها طبق روال هر سال برنامه الله اکبر انجام می شود و صدای الله اکبر در شب 22 بهمن‌ماه در شهر طنین‌انداز می‌شود و همچنین نورافشانی توسط شهرداری وسپاه قم در نقاط مختلف شهر انجام می‌شود.

مالکی‌نژاد تصریح کرد: مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی شب بیست و دوم بهمن در باغ موزه دفاع مقدس برگزار و راهپیمایی 22 بهمن با رویکرد نشاط و شادابی همراه با حماسه برگزار می‌شود، سرودخوانی به صورت جمع‌خوانی توسط راهپیمایان انجام می‌شود، غرفه‌های مختلف از جمله غرفه کودک و دستاوردهای انقلاب وایستگاه های صلواتی روز 22 بهمن بر پا می شود.

 مراسم گرامیداشت دهه فجر در 44 مسجد استان برگزار می‌شود 

وی با بیان اینکه مراسم گرامیداشت 22 بهمن‌ماه با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در 44 مسجد تحت عنوان برنامه کاروان قرآنی برگزار می‌شود، افزود: 150 بسته فرهنگی با همکاری شهرداری به مساجد سطح شهر اهدا شد، هیئت ‌ای مذهبی در زمینه برگزاری جشن پیروزی انقلاب سهم بسیار خوبی به خود اختصاص دادند و احزاب سیاسی در این دهه با سخنرانان ملی و استانی به استقبال جشن پیروزی انقلاب اسلامی می روند.

600 بسته فرهنگی توسط سپاه استان به مدارس قم اهدا شد 

دبیر ستاد اجرایی جشن‌های ایام الله دهه فجر استان قم با اشاره به اقدامات سپاه استان در راستای شور انقلاب بیان کرد: سپاه استان 600 بسته فرهنگی برای آذین‌بندی به مدارس نوبت اول و دوم اهدا کرد و 300 بسته نیز به مدارس محلات استان اهدا شد، امسال پشتیبانی خوبی از محلات انجام شد تا شور خوبی در شهر حاکم شود.

مالکی‌نژاد تصریح کرد: مسابقات ورزشی تحت عنوان فرزندان انقلاب به همت سازمان فرهنگی هنری شهداری در مساجد استان در حال برگزاری است و شهر قم شاهد برگزاری برنامه‌های متنوعی از سوی دستگاه‌های اجرایی است.

وی افزود: طلاب غیرایرانی با موضوع جایگاه انقلاب اسلامی در مساجد و مدارس حضور پیدا می‌کنند که در زمینه کمیته بین‌الملل و جامعه المصطفی همکاری بسیار خوبی داشته است، دیدار با خانواده شهدای انقلاب اسلامی توسط دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.

دبیر ستاد اجرایی جشن‌های ایام الله دهه فجر استان قم بیان کرد: اجرای سرود با همخوانی مردم از جمله موضوعاتی است که مقام معظم رهبری بر آن  تاکید دارند و ما نیز برای این موضوع برنامه‌ریزی مناسبی انجام داده‌ایم.

مالکی‌نژاد با اشاره به افتتاح پروژه‌های استان در دهه فجر تصریح کرد: پروژه‌های شهرداری با هزینه‌ای بالغ بر 54 هزار میلیارد ریال در حال انجام است که برخی از این پروژه ها در این ایام الله افتتاح می‌شود.

برپایی 10 ایستگاه انقلاب به همت سپاه قم در سطح شهر

وی افزود: 10 ایستگاه انقلاب به همت سپاه علی بن ابیطالب و با همکاری شهرداری در نقاط مختلف سطح شهر برپا شده است که برنامه های فرهنگی متنوعی انجام می شود و همچنین در برخی از این ایستگاه‌ها دستاوردهای انقلاب اسلامی تبیین می‌شود.

دبیر ستاد اجرایی جشن‌های ایام الله دهه فجر استان قم بیان کرد: روز 21 بهمن ماه همایش دوچرخه‌سواری برگزار می‌شود، برگزاری همایش گروه‌های سرود نیز از جمله برنامه‌های ایام الله دهه فجر است.

مالکی‌نژاد تصریح کرد: کتاب "مسلمان استرالیایی" با موضوع انقلاب اسلامی به قلم حجت الاسلام یحیی جهانگیری در دهه فجر رونمایی می‌شود.

وی افزود: مبلغینی که در راستای جهاد تبیین فعالیت می کنند توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه و سازمان تبلیغات اسلامی به شهر و روستاها و بخش‌ها و همچنین استان‌های دیگر اعزام می‌شوند.

 ویژه برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حرم مطهر و جمکران

دبیر ستاد اجرایی جشن های ایام الله دهه فجر استان قم خاطرنشان کرد: ویژه برنامه های دهه فجر در حرم مطهر و مسجد جمکران برگزار و همچنین برنامه جلوه خورشید هرشب از صدا و سیما پخش می شود.

انتهای پیام/452/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1013516