zaker
12 بهمن 1401 - 12:40

سامانه‌های توزیع اقلام اساسی باید تقویت شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: سامانه های توزیع اقلام اساسی باید تقویت شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد اشرفی امروز با تأکید بر این مطلب در کارگروه تنظیم بازار استان، خاطرنشان کرد: توزیع گوشت و سایر اقلام اساسی از طریق سامانه ها و تحویل درب منزل طرح بسیار خوبی است اما لازم است با بررسی مشکلات موجود و رفع آنها، نسبت به تقویت این سامانه ها اقدام نمود.

وی با اشاره به ایرادات وارده بر روند توزیع گوشت، بر تسریع در فرآیند توزیع تا تحویل سفارش ها تأکید کرد و متذکر شد: ضرورت دارد بازه زمانی ثبت سفارش تا تحویل کالا به مشتری کاهش یابد.

معاون استاندار با تأکید بر این که خروجی مصوبات کارگروه تنظیم بازار می‌بایست برای مردم مشهود باشد، گفت: مصوبات کارگروه تنظیم بازار لازم الاجراست و تمامی دستگاه‌های عضو می بایست در اجرای مصوبات اهتمام ویژه ای داشته باشند.

اشرفی به نقش دستگاه های نظارتی در مدیریت بازار اشاره کرد و اظهار داشت: دستگاه‌های نظارتی نباید فقط گزارش دهنده باشند بلکه پیگیری برای به سرانجام رسیدن مصوبات نیز از انتظارات ما از دستگاه های نظارتی است.

وی ادامه داد: درخصوص مصوباتی که در روند اجرا نیاز به اصلاح دارند، لازم است دستگاه های تخصصی پیشنهادات خود را به کارگروه ارائه نمایند تا به خروجی مناسبی برسیم.

به گفته وی؛ جلسات کارگروه تنطیم بازار از مهمترین کمیته‌‌های اقتصادی بوده و ارتباط بسیار مستقیمی با معیشت و سفره مردم دارد.

معاون استاندار با اشاره به روزهای پایانی سال و در پیش بودن عید نوروز و ماه مبارک رمضان، بر ضرورت نظارت های مستمر و ویژه تأکید کرد.

اشرفی با تأکید بر لزوم افزایش مکان‌های توزیع گوشت در استان، تصریح کرد: ظرفیت‌های لازم برای دخیره سازی مرغ نیز باید انجام گیرد.

وی در خصوص خروج دام زنده از استان نیز متذکر شد: در این زمینه، اولویت بر تأمین نیاز بازار استان است.

به گفته وی؛ پس از تأمین استان، خروج دام باید به صورت لاشه و با تأییدیه کشتارگاه صورت گیرد.

پایان پیام/۳۶۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012556